Skip to main content

Google Analytics GA končí: Prečo a ako prejsť na verziu GA4

google analytics

Google Analytics (GA) je jedným z najpopulárnejších nástrojov na sledovanie webových stránok, ktorý poskytuje detailné informácie o návštevníkoch vašej webovej stránky. Avšak Google oznámil, že ukončí podporu svojej súčasnej verzie Google Analytics (GA), aby sa mohol plne sústrediť na novú verziu - GA4.

Prečo Google končí s GA?

Google sa rozhodol ukončiť GA a prejsť na GA4 s cieľom poskytnúť modernejšiu a flexibilnejšiu platformu pre webovú analytiku. GA4 je navrhnutý tak, aby lepšie vyhovoval potrebám užívateľov v digitálnom svete, ktorý sa neustále mení a rozvíja. GA4 ponúka vylepšené funkcie, ako sú vylepšené správy o správaní užívateľov, pokročilé prediktívne analytické schopnosti a lepšiu integráciu s inými produktmi Google.

Ako prejsť na GA4?

Prechod na GA4 môže byť náročný pre tých, ktorí sú zvyknutí na tradičnú verziu GA. Avšak s prípravou a plánovaním môže byť tento proces jednoduchý.

Nastavenie účtu GA4: Prvým krokom je vytvorenie nového účtu GA4. To môžete urobiť priamo z vášho existujúceho účtu GA.

Inštalácia sledovacieho kódu GA4: Po vytvorení účtu GA4 budete musieť nainštalovať nový sledovací kód GA4 na vašu webovú stránku. Tento kód umožňuje GA4 sledovať a zbierať dáta o vašej webovej stránke.

Konfigurácia udalostí a cieľov GA4: GA4 sa zameriava na sledovanie udalostí namiesto tradičných návštev stránok. Budete musieť konfigurovať udalosti, ktoré chcete sledovať (napríklad kliknutia na tlačidlá, prezeranie produktov, atď.). GA4 tiež ponúka možnosť nastaviť ciele pre tieto udalosti, aby ste mohli sledovať konverzie na vašej webovej stránke.

Naučte sa používať nové správy GA4: GA4 prináša nový prístup k správam a analýze dát. Strávte nejaký čas naučením sa, ako čítať a interpretovať tieto nové správy, aby ste mohli plne využiť možnosti GA4.

Prechod na GA4: Keď máte všetko nastavené a ste pohodlní s používaním GA4, môžete začať postupne vypínať svoj starý účet GA.

Prechod na GA4 je dôležitý krok. Aj keď môže byť prechod zložitý, výhody nového systému sú výrazné. GA4 ponúka pokročilé nástroje a analytické schopnosti, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť vašich návštevníkov a efektívne zlepšiť výkon vašej webovej stránky.